İGA "ARTWİST ATIK'TAN HEYKEL YARIŞMASI"NIN KAZANANLARI AÇIKLANDI
İGA "ARTWİST ATIK'TAN HEYKEL YARIŞMASI"

21 Kasım 2021 Pazar   11:59

İGA'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, yarışmada birinciliği Mustafa Tuğrul'un, ikinciliği Gülfidan Soyuğur'un, üçüncülüğü ise Vefa Kocalaz'ın kazandığı belirtildi.

Yarışmada mansiyon ödüllerini ise Mehmet Hasan Demirci, Yıldız Özer, Doruk Özkoç, Abdurrahman Datlu, Büşra Kölmük, Özgür Ballı, Ayşegül Düşek, Ubeydullah Bayrak, Parya Pahlevani ile Ümmügülsüm Soyyiğit'in kazandığı kaydedildi.

Yarışmada birinciye 10 bin lira, ikinciye 7 bin 500 lira, üçüncüye 5 bin lira ödül verildiği ifade edildi. Jüri değerlendirmesinde seçilen 10 eserin sanatçısına ise 1.000(bin)’er TL mansiyon ödülü verildi.

Dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler, İstanbul Havalimanı’nda kalıcı olarak sergilenecek.

Proje’nin birincil amacı; sıfır atık hedefine ulaşmak için ‘artık malzeme’ yönetimi bilincini geliştirmek. Diğer amacı da dezavantajlı gruplar için sosyal ve ekonomik getirilerin sağlanması. İGA, bu yarışma ile heykel sanatına gönül vermiş sanatçı adaylarını destekliyor ve sanata katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu bağlamda, yarışmada sanatçı adayları, atıkları kullanarak oluşturdukları eserlerle yarıştı.Sayfa Adresi: http://www.haberair.com/haber/Iga-artwIst-atik-tan-heykel-yarismasi-nin-kazananlari-aciklandi/60834